ŁowiskaWielkopolskie

Łowisko karpiowe Nekielka

Łowisko karpiowe Nekielka zostało udostępnione dla karpiarzy w 2008 roku przez firmę Expert-Karp. Położone jest w województwie wielkopolskim w miejscowości Nekielka, w odległości 30 km od Poznania i 20 km od Wrześni. Zbiornik posiada powierzchnię 18 ha, ma charakter akwenu po żwirowego ze zróżnicowanym dnem i głębokością  dochodzącą maksymalnie do 4 metrów. Częściowo zbiornik otoczony jest lasem. Występuje tu bogactwo różnorodnych gatunków ryb. Wśród nich największą popularnością cieszy się płoć, wzdręga, leszcz, karaś, okoń, lin, szczupak, sandacz, węgorz, a także sum, tołpyga, amur i przede wszystkim karp. Aktualny rekord łowiska to karp o wadze 29,5 kg. Wśród mieszkańców akwenu jest więcej okazów karpia o wadze przekraczającej 20 kg. 

Oferta łowiska

Łowisko Nekielka dysponuje 23 stanowiskami do karpiowania, które dodatkowo mają wyznaczony bojkami na wodzie obszar połowu. Osoby wędkujące mogą korzystać z punktów prądowych do ładowania akumulatorów łódek sterowanych zdalnie, jak i telefonów komórkowych. Istnieje możliwość wypożyczenia przyczep kempingowych, które na życzenie są sytuowane na miejscówce przez obsługę łowiska. Do dyspozycji wędkarzy znajduje się również kontener na śmieci i prysznic. W niewielkiej odległości od łowiska znajdują się hotele i lokale gastronomiczne. Po zbiorniku można poruszać się środkami pływającymi, łódkami sterowanymi zdalnie, jak również sondować dno, stawiać markery i wywozić zestawy. 

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko Nekielka czynne jest całą dobę w terminie od 1 marca do 31 grudnia, aż do momentu, kiedy na zbiorniku pojawia się lód. Wówczas zbiornik zostaje zamknięty na okres zimowy.  Po wcześniejszej rezerwacji i wykupieniu zezwolenia na połów wędkarze mogą korzystać ze zbiornika. Przybycie na łowisko powinno nastąpić w godzinach pomiędzy 14 a 20, natomiast opuszczenie łowiska jest wskazane między godziną 10 a 14. Wyznaczone na łowisku stanowiska są dwuosobowe, dlatego pierwszeństwo w rezerwacji mają osoby, które rezerwują stanowisko dla 2 osób. W weekendy czy święta możliwa jest rezerwacja tylko dla pełnej obsady stanowiska, także w przypadku 1 osoby wędkującej pokrywa ona koszt wynajęcia stanowiska dla 2 osób.

Maksymalnie każdy wędkarz ma prawo łowić na 3 wędziska. Niedopuszczalne jest łowienie na linkę o średnicy mniejszej niż 0,25 mm. Wymagane jest posiadanie podbieraka o rozstawie ramion co najmniej 80 cm i maty karpiowej o długości minimalnej 120 cm, szerokości 80 cm i grubości 10 cm wypełnionej wewnątrz otuliną  bądź maty- kołyski. Każdy wędkarz obowiązkowo powinien posiadać na wyposażeniu środek dezynfekcyjny, aby po wypięciu ryby z haczyka zdezynfekować jej ranę. 

Łowisko Nekielka to łowisko typu „złów i wypuść”.  Zabronione jest długotrwałe przetrzymywanie schwytanych ryb w workach karpiowych czy siatkach. Nie można również zabierać z łowiska żadnych gatunków ryb. Ryba w dobrym stanie po złowieniu powinna z powrotem zostać wpuszczona do akwenu. Dopuszcza się jedynie krótkotrwałe (5-10 minut) przetrzymywanie zdobyczy celem udokumentowania połowu sesją fotograficzną i zważeniem ryby.

Cennik

Korzystanie z łowiska wymaga wykupienia zezwolenia na połów. Cena za zezwolenie dobowe wynosi 120 zł od osoby. Obejmuje ono możliwość skorzystania z węzła sanitarnego (toaleta, prysznic), kontenera na śmieci, jak również dostępu do punktów prądowych w celu naładowania akumulatorów łódek sterowanych zdalnie czy telefonów komórkowych. 

Cena za dodatkową wędkę to 50 zł za dobę.

Z wędkarzem może przebywać na łowisku osoba niewędkująca za opłatą 20 zł za dobę. Wynajęcie przyczepy kempingowej kosztuje 100 zł za dobę. Każda przyczepa jest wyposażona w oświetlenie, maszynkę gazową dwupalnikową, piecyk gazowy, zlewozmywak z dostępem do wody, lodówkę, jedno łóżko jednoosobowe i jedno łóżko dwuosobowe. Poza tym na wyposażeniu jest większa szafa i kilka szafek różnej wielkości, dwa stoliki i czujnik tlenku węgla. Dodatkowo można skorzystać z zestawów naczyń do gotowania, talerzy, kubków i sztućców, a także drobnego sprzętu gospodarstwa domowego (ścierki, zmiotka, wiadro, mop).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *