ŁowiskaZachodniopomorskie

Jezioro Smolno

Jezioro Smolno położone jest w województwie zachodniopomorskim, w gminie Wałcz, pomiędzy Szwecją a Zdbicami.  Powierzchnia zbiornika to 17 ha, jego maksymalna głębokość dochodzi do 11 m, a głębokość średnia to 4,9 m. Jest to akwen rynnowo-wytopiskowy o nerkowatym, podłużnym kształcie. Jezioro ma średnio rozwiniętą linię brzegową. Brzeg zachodni jest stromy, są to porośnięte lasem skarpy. Brzeg południowy to podmokły teren bagienny, natomiast od strony północnej jezioro Smolno połączone jest ciekiem wodnym z jeziorem Zdbiczno. Wody jeziora zasilane są głównie wodą opadową oraz niewielkimi ciekami wodnymi.

Oferta łowiska

Łowisko Smolno oferuje pięć przygotowanych do wędkowania pomostów z wyposażeniem wędkarskim. Dostępny jest również parking, duża wiata, miejsce na rozpalenie ogniska i toaleta. Można wynająć również sprzęt biwakowy, namioty i łodzie. 

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko Smolno jest otwarte dla wędkarzy przez cały rok kalendarzowy. Poniesienie opłaty na zezwolenie na połów upoważnia do korzystania z parkingu, wiaty i pomostu na przesmyku jeziora. 

Osoba wędkująca powinna obowiązkowo posiadać na swoim wyposażeniu podbierak, obcążki do odhaczania ryb, rozwierak paszczy, odkażacz od ryb, miarę i wagę. Karpiarze powinni być dodatkowo wyposażeni w matę karpiową, worek karpiowy, podbierak o długości boku minimum 100 cm, a także sztycę zakończoną adapterem do wyhaczania z zaczepów.  

Przy połowie metodą spinningową lub na żywca przynęta może być uzbrojona tylko w pojedynczy hak nieposiadający zadziora, przy czym można wykorzystywać przynętę w postaci żywca złowionego jedynie na terenie jeziora Smolno.

Obowiązuje zakaz stosowania plecionki jako linki głównej i używania strzałówek. Dopuszczoną do stosowania, jeśli chodzi o ziarna,  jest wyłącznie zanęta w postaci ziaren konopi lub kukurydzy z puszki. 

Schwytana ryba powyżej 25 kg może mieć sesję zdjęciowa tylko w wodzie, zabrania się wychodzenia z rybą na brzeg.

Na łowisku Smolno obowiązują limity połowów. I tak obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania złowionego sandacza i karpia, natomiast można ze sobą zabrać jedna sztukę schwytanego szczupaka o wymiarach do 70 cm, jednego węgorza, dwie sztuki lina. W odniesieniu do pozostałych gatunków  można zabrać ze sobą łacznie 3 kg ryby.

Cennik

Opłaty za zezwolenie na połów na jeziorze Smolno naliczane są w systemie dobowym. Opłata wynosi 120 zł za dobę od osoby wędkującej, natomiast osoba towarzysząca dopłaca 60 zł za dobę.  Wjazd i wyjazd z łowiska następuje w godzinach od 11 do 12. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *