Kujawsko-PomorskieŁowiska

Łowisko karpiowe Krzekotowo

Łowisko Krzekotowo położone jest w województwie kujawsko-pomorskim pomiędzy Pakością a Mogilnem. Zbiornik ma powierzchnię ponad 4 ha, a średnia głębokość jeziora wynosi 2,5 m. Akwen otoczony jest polami i łąkami daje więc możliwość rozkoszowania się zasiadką z dala od zgiełku miasta.  Zbiornik ma nieregularny kształt z kilkoma zatokami. Dno łowiska jest lekko zamulone i pozbawione zaczepów. Można tu spotkać karpia, amura, leszcza, płoć, lina, jesiotra, szczupaka, a także okonia i węgorza. Aktualny rekord łowiska pochodzi z 26 sierpnia 2018 r. o dotyczy karpia o imieniu Pablo i wadze 21 kg.

Oferta łowiska

Łowisko posiada 9 przygotowanych stanowisk karpiowych, z czego do trzech można dostać się jedynie przez wodę. Istnieje możliwość wynajmu dwóch domków położonych na terenie łowiska. Opłata za korzystanie z domku od osoby wynosi 60 zł za dobę, dzieci do lat 10 płacą połowę stawki. Co istotne nie można na łowisko przyjeżdżać ze zwierzętami domowymi.

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko Krzekotowo to łowisko typu „złap i wypuść”. Istnieje jednak możliwość zakupu niektórych gatunków schwytanych ryb. Wiąże się to z koniecznością poniesienia opłaty za taką zdobycz. I tak kilogram okonia kosztuje 10 zł, szczupaka 20 zł, węgorza 80 zł i karasia 10 zł. Nie można zabierać i wywozić takich gatunków ryb jak: karp, amur, jesiotr. Po ich złowieniu muszą jak najszybciej i najbezpieczniej zostać wpuszczone z powrotem do zbiornika.  

Każdy karpiarz powinien być wyposażony w matę karpiową (wskazana kołyska), podbierak o rozstawie ramion minimum 100 cm, środek do dezynfekcji ryb i specjalistyczny worek karpiowy. Nie można stosować plecionki jako żyłki głównej, a minimalna grubość żyłki dopuszczona na łowisku to 0,3 mm. Schwytane karpie można przetrzymywać do świtu w worku karpiowym, natomiast nie można przetrzymywać amura. Dozwolone jest wywożenie zestawów i nęcenie ze środków pływających, natomiast nie można łowić ryb ze środka pływającego, dopuszczone jest jedynie wędkowanie  z brzegu. 

Nęcenie orzechem tygrysim jest zakazane.

Cennik

Łowisko Krzekotowo udostępnione jest dla wędkarzy całodobowo. Zezwolenie na połów w ciągu dnia, tj.  w godzinach od 6 do 18 kosztuje 30 zł, natomiast zezwolenie dobowe to koszt rzędu 60 zł. Za osobę towarzyszącą, która nie wędkuje również obowiązuje opłata w wysokości 10 zł na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *