ŁowiskaMazowieckie

Łowisko karpiowe Nosselia

Łowisko Nosselia (Farma Krzyczki) jest łowiskiem komercyjnym położonym w kompleksie przy Hotelu Nosselia w odległości 50 km od Warszawy i 4 km od Nasielska w miejscowości Krzyczki Szumne. Jest to zbiornik pożwirowy znajdujący się w sąsiedztwie pół i lasów o powierzchni 3 ha. Dno zbiornika ma charakter piaszczysto — żwirowy z mułem. Maksymalna głębokość jeziora to 5-6 metrów, jednakże dno jest bardzo zróżnicowane z dołkami, górkami i wypłyceniami. Przez środek jeziora prawie przez całą jego długość ciągnie się piaszczyste wyniesienie. W wodzie występują również zaczepy, głównie w strefie przybrzegowej. Zbiornik posiada 2 urokliwe zatoki, jego woda jest bardzo czysta. Zasiadki wędkarskie są możliwe jedynie z jednej strony linii brzegowej jeziora od strony wjazdu na łowisko.

Oferta łowiska

Łowisko Nosselia obfituje w karpie, sumy, amury, szczupaki, karasie i  liny. Jednakże gratką dla karpiarzy są oczywiście okazy karpia  od 18 do 19 kg, które są waleczne i przebiegłe, a ich schwytanie wymaga wysiłku i sprytu. Zdarzają się tu sumy o wadze dochodzącej do 30 kg i ponad 2 kg karasie, jak również spore amury poruszające się grupami.

Zasady korzystania z łowiska

Na łowisku wymagana jest wcześniejsza telefoniczna rezerwacja terminu i stanowiska, natomiast nie ma wymogu posiadania karty wędkarskiej.  Łowisko Nosselia to łowisko typu „złów i wypuść”, obowiązuje zakaz zabijania, a także wywożenia i zabierania ze sobą złowionych ryb. Dopuszczone są wszystkie metody sportowe połowu z brzegu, w tym spinning. Łowisko jest otwarte przez cały rok, wędkować można 24 godziny na dobę. Z wyznaczonego stanowiska do wędkowania mogą korzystać równocześnie 2 osoby, przy czym dopuszcza się łowienie na maksymalnie 3 wędki w odniesieniu do jednego stanowiska. Dostępnych jest 16 wyznaczonych miejscówek do wędkowania.

Cennik

Rezerwacja stanowiska na Łowisku Nosselia, na dzień liczony od godziny 6 do 18, to koszt 70 zł. Od 18 do 6 rano liczona jest nocka dostępna w cenie 70 zł. Doba na łowisku zaczynająca się od 6 rano bądź 18 jednego dnia a kończąca się odpowiednio o 6 rano bądź 18 dnia następnego to wydatek 140 zł.

 Dodatkowa osoba łowiąca na danym stanowisku objęta jest 100% dopłatą według stawek przedstawionych powyżej. Także osoba towarzysząca jest objęta tu opłatą w wysokości 25 zł za dobę, a nawet pobyt na łowisku psa — to koszt 12 zł.

 Łowisko oferuje również możliwość wypożyczenia parasola lub leżaka w cenie 10 zł za dobę oraz ławostołu w cenie 15 zł za dobę. Ognisko można rozpalić tylko w wyznaczonym miejscu przy Rybaczówce i jest to związane z poniesieniem opłaty w wysokością 200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *