Kujawsko-PomorskieŁowiska

Łowisko karpiowe Hermanowo

Łowisko Hermanowo to raj dla wędkarzy oczekujących obcowania z naturą z dala od dużych aglomeracji miejskich. Zbiornik jest bowiem położony na uboczu 25 km od Grudziądza i ma charakter jeziora polodowcowego o powierzchni 10 ha. Łowisko ma  owalny kształt i dość regularną linię brzegową.  Jego średnia głębokość wynosi 5,5 m, jednakże niektóre miejsca sięgają nawet 10 m głębokości. Dno zbiornika jest dość zróżnicowane. Znajdziemy tu zarówno muliste i miękkie miejsca, jak i twarde blaty. Woda jest bardzo czysta. Znajdują się w niej również powalone drzewa — ulubione miejsca przebywania karpia. Wcześniejszym właścicielem łowiska był PZW systematycznie zarybiający zbiornik od lat sześćdziesiątych, obecny właściciel również dba o regularne zarybianie jeziora, a wpuszczane do niego okazy są nie mniejsze niż 6 kg sztuki. Obecnie pływa w nim około 550 sztuk karpia, w tym okazy o wadze ponad 20 kg. Aktualny rekord łowiska pochodzi  z 18.07.2022 r. i dotyczy karpia o imieniu Adam i wadze 30,8 kg.

Oferta łowiska

Łowisko Hermanowo oferuje możliwość połowu na 8 wyznaczonych stanowiskach, z czego 7 dysponuje pomostami. Dwa z dostępnych pomostów mają powierzchnię ponad 25 m2 i pozwalają na swobodne rozbicie na nich stanowiska. Każde stanowisko posiada dostęp do prądu i  wi-fi. Jest tu również możliwość skorzystania z punktu sanitarnego i  punktu ładowania baterii. Można tu także zamówić i kupić zanętę — ziarno, pellet, kulki proteinowe, wypożyczyć sprzęt wędkarski, jak również wynająć łódkę. Parking znajduje się przy stanowisku, istnieje również możliwość rozbicia namiotu. Akceptowalne są zwierzęta domowe.

Zasady korzystania z łowiska

Na łowisku Hermanowo obowiązuje zasada rezerwacji telefonicznej stanowisk bądź za pomocą komunikatora messenger. Jeśli rezerwacja nie zostanie wykorzystana to opłata za jej dokonanie będzie nadal obowiązywała w wysokości 100% ustalonej ceny i obciążała rezerwującego. Jedynie odwołanie rezerwacji na 30 dni przed zaplanowanym przyjazdem zwalnia rezerwującego z opłaty. 

Łowisko czynne jest praktycznie cały rok dla wędkarzy. Natomiast karpiarze mogą korzystać z niego  poza miesiącami, gdy tafla jeziora pokryta jest lodem. Wjazd na łowisko jest możliwy w godzinach od 14 do 20, a zjazd od 9 do 13. Możliwa jest zmiana godzin przyjazdu czy opuszczenia łowiska zgodnie z indywidualnymi ustaleniami podczas rezerwacji stanowiska. Zajęcie stanowiska powinno być poprzedzone kontaktem telefonicznym lub sms-owym  z właścicielem łowiska i uiszczeniem opłaty za pobyt, jeśli nie została ona wcześniej opłacona przelewem.

Łowisko Hermanowo to łowisko typu” złap i wypuść”. Obowiązuje tu zakaz uśmiercania i zabierania ze sobą złowionych ryb.  Dozwolony jest połów metodą włosową maksymalnie na 3 wędki. Można wywozić zestawy czy nęcić ze środków pływających lub modeli zdalnie sterowanych.  Nie można przetrzymywać złowionych ryb w workach. Każdy złowiony osobnik o wadze powyżej 20 kg powinien zostać zważony, sfotografowany z obu stron, a także zgłoszony do właściciela i niezwłocznie wypuszczony do zbiornika. 

Każde stanowisko karpiowe powinno być wyposażone w kołyskę karpiową lub matę o grubości dna minimum 8 cm i rozmiarze 80 cm x 120 cm, a także podbierak i odkażacz do ran. Każdy złowiony okaz powinien być przed wypuszczeniem do zbiornika, a po uwolnieniu z haka zdezynfekowany. Na łowisku obowiązuje zakaz stosowania haków tzw. long shank, możliwe jest używanie jedynie haków z mikro zadziorem. Nie można również używać plecionki jako linki głównej. Przypony strzałowe powinny być wykonane z żyłki mono o grubości maksymalnej 0,6 mm.

Cennik 

Łowisko Hermanowo dzieli udzielane licencje na połów na karpiowe i dzienne. Licencja karpiowa obejmuje dobę na łowisku  i kosztuje 100 zł. Dotyczy ona osób od 10 roku życia wraz z 2 osobami towarzyszącymi na stanowisku. Skorzystanie z dostępu do energii elektrycznej wiąże się z opłatą w wysokości 15 zł za dobę. Wynajęcie łódki kosztuje 20 zł za dobę. Na stanowisku można również pozostawić śmieci nieposegregowane, co związane jest z opłatą w wysokości 30 zł. Można również tu kupić 20 litrowe wiadro ziarna w cenie 30 zł. 

Opłata za licencję dzienną kosztuje 60 zł. Dopuszcza się w tej opcji spinning z brzegu w cenie 60 zł lub z  łódki w cenie 80 zł, jak i wędkarstwo podlodowe w cenie 30 zł. Pozostałe opłaty związane z dostępem do energii elektrycznej, pozostawieniem śmieci czy wynajęciem łódki są takie same jak w odniesieniu do licencji karpiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *