ŁowiskaWielkopolskie

Łowisko karpiowe Gosławice

Łowisko Gosławice położone jest we wschodniej Wielkopolsce i dedykowane jest karpiowaniu. Usytuowane na uboczu w sąsiedztwie stawów hodowlanych. Zapewnia klimatyczne wędkowanie w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, bagien i dzikiej przyrody. Samo łowisko to zbiornik o powierzchni 38 ha, którego głębokość waha się od 0,7 metra do 3,5 metra. Zbiornik powstał na bazie dzikiego stawu porośniętego trzciną, który istniał jako nieużytek sukcesywnie zarybiany okazami z pobliskich stawów. Dno łowiska jest pokryte roślinnością i mułem. 

Od kilku lat łowisko jest sukcesywnie zarybiane karpiami specjalnie wyselekcjonowanymi z pobliskich stawów hodowlanych. Okazy o wadze powyżej 10 kilogramów są wpuszczane do stawu zwiększając ilość jego mieszkańców.

Łowisko Gosławice oferuje 20 dwuosobowych stanowisk posiadających drewniane pomosty o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Na wyposażeniu każdego stanowiska znajduje się łódka do dyspozycji wędkarza. Na łowisku znajduje się także ogólnodostępne zaplecze sanitarne i socjalne. Niektóre stanowiska wyposażone są w drewniane domki.

Cennik i oferta łowiska

Karpiowanie na łowisku opiera się na systemie zezwoleń tygodniowych, których cena wynosi 2800 zł w przypadku 2 osób. Dostępnych jest kilka opcjonalnych wariantów wędkowania w różnych możliwościach cenowych. Cena wariantu uzależniona jest od tego, czy wędkowanie odbywa się na pomoście z domkiem, czy też wynajęcie stanowiska dotyczy samego pomostu, a także od ilości osób aktywnie wędkujących. Mogą być to 2 osoby aktywnie wędkujące, osoba dorosła mająca pod swoją pieczą osobę niepełnoletnią (14-18 lat) również wędkującą lub aktywnie wędkująca jest tylko 1 osoba, a 2 jedynie jej towarzyszy. Dodatkowo przewidziane warianty ofert mogą być powiązane z Pakietem Premium.

Pakiet Premium — najbardziej rozbudowany,  to oferta dla 2 osób obejmująca zezwolenie na wędkowanie na stanowisku z domkiem drewnianym. Pakiet ten obejmuje możliwość skorzystania ze sprzętu wędkarskiego, a więc wędek, sygnalizatorów, kołowrotków, stojaków podbieraków, mat, worków, a także obejmuje udostępnienie silnika z baterią i łódki oraz zanęt w postaci 20 kg kulek i 50 kg pelletu. Nie obejmuje natomiast elementów zestawów końcowych i przynęt haczykowych. Wszystko to oferowane jest w cenie 6400,00 zł w przypadku 2 osób i tygodniowego pobytu na łowisku.

Stanowiska karpiowe  można rezerwować z wyprzedzeniem. Obowiązuje płatność przelewem.

Dodatkowe możliwości oferowane przez łowisko Gosławice to możliwość wynajęcia drewnianego domku na okres 1 tygodnia dla 2 osób w cenie 1400,00 zł, możliwość korzystania z elektrycznego silnika z baterią przez okres tygodnia w cenie 260 zł, echosondy w cenie 260 zł, a także możliwość zakupu pelletu rybnego 8 mm w workach 25 kg (każdy worek w cenie 200 zł, możliwość zakupu maksymalnie 4 worków). 

Na miejscu można skorzystać z oferty gastronomicznej łowiska. I tak przykładowo tygodniowe wyżywienie dla 2 osób w przypadku 3 posiłków dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) kosztuje 1500 zł, dwa posiłki w tej samej konfiguracji  kosztują 1000,00 zł, a jeden posiłek wyniesie 600 zł. Wyżywienie płatne jest na miejscu gotówką.

Łowisko oferuje również transport dla 2 osób w dwie strony na trasach: Poznań – Gosławice – Poznań w cenie 1300,00 zł oraz Warszawa – Gosławice – Warszawa w cenie 2400,00 zł. Zapłata za transport odbywa się gotówką na miejscu.

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko Gosławice dostępne jest dla karpiarzy w przedziale czasowym od 1 marca do 30 listopada, z zaznaczeniem, iż korzystanie ze stanowisk w marcu  i listopadzie zależy od warunków atmosferycznych. Stanowiska można zajmować w godzinach od 14 do 20. Opuszczanie stanowisk następuje w godzinach od 9 do 10. 

Gosławice to łowisko typu „złów i wypuść”. Nie ma więc możliwości zabrania ze sobą schwytanych okazów. Także przetrzymywanie złowionych ryb możliwe jest jedynie w specjalnych workach, przez maksymalnie 15 minut, do momentu zrobienia zdjęcia. Po czym okaz musi trafić z powrotem do gosławickich wód. 

Dopuszczalna metoda połowu to metoda włosowa. Dozwolone jest używanie konkretnych zanęt w opcji tygodniowej tj. kulek  25 kg, peletu 50 kg, ziaren kukurydzy i konopi 25 kg. Nie można stosować jako zanęty orzecha tygrysiego.

Na łowisku Gosławice obowiązuje zakaz stosowania plecionki jako linki głównej, używania przyponów strzałowych z plecionki, a także używania ciężarków ołowianych  (można je stosować jedynie przy połowie z rzutu). Nie można stosować własnych podbieraków, mat (kołysek), worków do ważenia i trzymania ryb, gdyż łowisko oferuje możliwość skorzystania ze swojego sprzętu. Podobnie sprawa ma się z pontonami. Zakaz ich używania nie wyklucza korzystania z dostępnych na łowisku dla wędkarzy łódek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *