ŁowiskaOpolskie

Łowisko karpiowe Gajdowe

Łowisko Gajdowe to łowisko komercyjne, którego właścicielem od 2011 roku jest pasjonat wędkarstwa. Łowisko położone jest w województwie opolskim w miejscowości Centawa niedaleko Strzelec Opolskich. 

Zbiornik posiada powierzchnię 8,5 ha. Jego głębokość oscyluje pomiędzy 80 cm a 2,5 metra. Dopływ czystej wody gwarantują akwenowi podziemne źródła, co jest niezwykle ważne szczególnie w upalne dni zapewniając rybom odpowiednie natlenienie wody. Dno zbiornika jest dość miękkie, jednak znajdują się w nim również twardsze blaty. Wody obfitują szczególnie w karpia i amura, co jest efektem intensywnych zarybiań tymi gatunkami ryb. Znajduje się tu ponad 20 sztuk ponad 20-kilogramowych okazów karpi, w tym karp Artek- obecny rekordzista o wadze ponad 30 kg.  Amury średnio ważą około 12-17 kg. Największe okazy dochodzą do wagi 30 kg.

Oferta łowiska

Łowisko Gajdowe oferuje możliwość skorzystania z 10 stanowisk do karpiowania, na których umiejscowione są komfortowe domki. Na terenie łowiska znajdują się toalety, domek kąpielowy i biuro łowiska. Wszystkie stanowiska zapewniają dostęp do energii elektrycznej. Udogodnieniem jest też możliwość zamówienia obiadów wraz z dowozem na teren łowiska u zaprzyjaźnionego współpracującego z łowiskiem restauratora.

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko Gajdowe czynne jest cały rok i przez całą dobę z wyjątkiem okresu, kiedy powierzchnię zbiornika pokrywa lód. Wynajęcie stanowiska odbywa się w systemie dobowym, przy czym doba rozpoczyna się o godzinie 12, a kończy następnego dnia o godzinie 10. Przyjazd na łowisko i zajęcie stanowiska powinno nastąpić w godzinach pomiędzy 12 a 20, natomiast opuszczenie stanowiska w godzinach miedzy 7 a 10.

Rezerwacja stanowiska jest skuteczna, jeśli w ciągu 3 dni roboczych od telefonicznej rezerwacji zostanie wniesiony zadatek w wysokości 30% kwoty za planowany pobyt.

Łowisko Gajdowe to łowisko o charakterze „złów i wypuść”. Nie jest możliwe zabranie ze sobą złowionych okazów. Po schwytaniu ryby należy jak najszybciej wypuścić ją z powrotem do zbiornika.  Wyjątek stanowią karpie złowione w porze nocnej. Można przetrzymać je w worku karpiowym do rana, tak aby najwcześniej, jak to możliwe sfotografować rybę i uwolnić ją do akwenu. Amury bez względu na porę doby, nie mogą być przetrzymywane i zaraz do złowieniu muszą zostać uwolnione.

Na łowisku dopuszcza się korzystanie ze zdalnie sterowanych łódek zanętowych. Zanęcanie, holowanie i sondowanie może odbywać się jedynie z brzegu.

Na każdym stanowisku znajduje się udostępniona karpiarzom kołyska karpiowa wraz z workiem do ważenia. Obowiązkowym wyposażeniem każdego stanowiska jest podbierak o rozstawie ramion co najmniej 100 cm przypadający na każdego wędkującego, a także elektroniczny sygnalizator brań wraz z centralką. Minimalna średnica żyłki dopuszczonej do stosowania na łowisku jako żyłki głównej to 0,3 mm. Nie można stosować plecionki jako żyłki głównej. Długość przyponu strzałowego nie może przekroczyć 10 metrów. Nie można używać haków mniejszych niż rozmiar 6. Można korzystać wyłącznie z profesjonalnych wędzisk karpiowych (2-3 składowych). Nie można używać wędzisk teleskopowych typu feeder. Każdy karpiarz może wędkować maksymalnie na 3 wędziska.

Cennik 

Cena wynajęcia stanowiska jest uzależniona od jego lokalizacji. I tak stanowiska numer 1 (VIP), 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10 kosztują 260 zł za dobę. W cenie zawarte jest korzystanie z domku i połów maksymalnie na 6 wędek przez 2 wędkarzy. Po dopłacie 40 zł za dobę istnieje możliwość wędkowania we 3 osoby maksymalnie po 2 wędziska na osobę.

Cena stanowiska o numerze 6 i 7 to 220 zł za dobę. W cenie zawarta jest możliwość korzystanie z domku i połów na maksymalnie 4 wędki w 2 karpiarzy. Po dopłacie 50 zł za dobę można wędkować w 2 osoby po 3 wędziska.

Postawienie własnej przyczepy lub kampera na stanowisku to opłata w wysokości 20 zł za dobę. Na łowisku może przebywać osoba towarzysząca po dokonaniu opłaty dobowej w wysokości 15 zł. Ogrzewanie domku lub przyczepy kosztuje 25 zł za dobę i doliczane jest obligatoryjnie od października do kwietnia. Podłączenie przyczepy do sieci elektrycznej kosztuje 20 zł za dobę (od maja do sierpnia) w pozostałe miesiące 25 zł za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *