ŁowiskaMałopolskie

Łowisko karpiowe Dzika Woda

Łowisko karpiowe Dzika Woda położone jest na południu Polski w miejscowości Bobrowniki Wielkie koło Tarnowa. Umiejscowienie zbiornika z dala od dróg asfaltowych i zabudowań jest idealne dla spragnionych zacisza i obcowania z naturą wędkarzy. Łowisko powstało na bazie pożwirowego wyrobiska, którego historia sięga lat siedemdziesiątych. W procesie rekultywacji było ono zarybiane, a od 2013 roku, gdy trafiło w prywatne ręce zarybianie ma charakter systematyczny, a jego celem jest utrzymanie populacji i gatunków ryb w sposób jak najbardziej zbliżony charakterem do naturalnej, dzikiej wody. 

Zbiornik ma powierzchnię 4 ha, a jego maksymalna głębokość sięga 7 metrów. Dno łowiska jest bardzo zróżnicowane, począwszy od piaszczystego przez kamieniste, a skończywszy na kilkudziesięciocentymetrowym mule. Znajdziemy tu górki, spady, podwodną roślinność i zatopione drzewa, co sprawia, że łowisko to jest wymagające i nieprzewidywalne.

Oferta łowiska

Zbiornik Dzika Woda to łowisko typu „złów i wypuść”, obowiązuje tu zakaz zabierania i zabijania ryb. Jego charakter jest sezonowy i zawsze niedostępne jest od 1 grudnia do 28 lutego bez względu na to czy posiada lodową pokrywę. Obecnie oferuje ono 7 dwuosobowych stanowisk karpiowych, jednakże od 2024 roku ich liczba zostanie zmniejszona do 6. Są od siebie oddzielone pasami zieleni, co zapewnia prywatność i intymność połowu. Każde stanowisko posiada przygotowany plac pod namiot wysypany drobnym kamykiem i palenisko, a także wyposażone jest w stojak do ważenie ryb, nosze/sling, kołyskę i kamizelkę asekuracyjną. Łowisko nie posiada dostępu do bieżącej wody i energii elektrycznej z uwagi na odosobnione położenie. Można skorzystać natomiast z podłączenia zapalniczki 12 v i portów USB.

W zbiorniku zasadzić się można głównie na karpia i amura, jak również jesiotra. Staw obfituje w ponad 30 osobników karpia w przedziale wagowym 20- 26 kg, jak również sporą ilość karpi i amurów o wadze od 17 do 19 kg. Aktualny rekord  łowiska to karp o wadze 26,7 kg, karp pełnołuski 26,3 kg, amur 21 kg i jesiotr 17 kg.

Zasady korzystania z łowiska

Na Łowisku Dzika Woda obowiązuje telefoniczna rezerwacja stanowisk w minimalnym zakresie na 2 doby (w tym 2 noce). Dopuszczone jest wędkowanie na 2 lub 3 wędki metodą gruntową. Można nęcić wyłącznie punktowo małymi ilościami bez używania surowych zbóż i kukurydzy. Na stanowisku karpiowym można przebywać z 1 osobą dorosłą i dziećmi, natomiast występuje zakaz odwiedzin. Obowiązkowe wyposażenie każdego karpiarza powinno obejmować matę karpiową typu kołyska lub wanienka, podbierak o rozstawie ramion 1 metr i  środek do dezynfekcji ryb. Na łowisku obowiązuje zakaz stosowania plecionki jako linki głównej, a użytkowana żyłka powinna mieć grubość minimum 0,3 mm.  Poza tym dopuszcza się strzałówki o średnicy minimalnej 0,5 mm i długości co najmniej 10 metrów, haki z mikrozadziorem lub bezzadziorowe  (rozmiary od 1 do 6) i mocowanie ciężarka lub kamienia na bezpiecznym klipsie. Nie można korzystać z krętlika między bezpiecznym klipsem a żyłką. 

Cennik

Rezerwacja stanowiska karpiowego przy pobycie na minimum 2 doby wynosi 90 zł za osobę, natomiast przy pobycie na co najmniej 5 dób to wydatek 80 zł za osobę. Jednocześnie należy nadmienić, że ceny te dotyczą opłaty za jedną osobę wędkującą, natomiast stanowiska są dwuosobowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *