Recenzje

Fox EOS 2 Man Bivvy

Wędkarstwo karpiowe to często kilku lub kilkunastodniowe zasiadki w ekstremalnych warunkach co wiąże się z tym że jednym z niezbędnych sprzętów oprócz wędek i kołowrotków jest również schronienie. Aktualnie na rynku możemy znaleźć setki różnych propozycji które oferuje kilkanaście firm. Rozpoczynając od parasoli z odpinanymi bokami, przez brolly (niskie owalne parasole podparte na ziemi z bokami), przez namioty typu iglo (konstrukcja oparta na rurkach z włókna szklanego) po typowe bivvy (na stelażu z metalowych rurek).

Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest namiot angielskiej firmy Fox. Model Fox EOS 2 Man Bivvy jak sama nazwa wskazuje to typowy namiot dla dwóch karpiarzy w konstrukcji typu bivvy. Należy on do serii produktów EOS która skierowana jest dla osób które nie chcą przeznaczać na zakupy sprzętu sporej ilości gotówki, lecz mogą otrzymać bardzo dobrej jakości sprzęt sygnowany cenionym logiem marki Fox.

Konstrukcja Fox EOS 2 Man Bivvy

Podstawę stelaża tego namiotu tworzą dwa składane pałąki z metalowych i pomalowanych proszkowo rurek. Po rozłożeniu pałąków całą konstrukcję usztywnia się za pomocą metalowych rozpórek z plastikowymi zaczepami. Dodatkowo na stałe do przedniego pałąka przymocowany jest daszek który z pewnością docenimy podczas opadów deszczu bądź słonecznych letnich dni.

Fox EOS Bivvy Materiał, wyposażenie 

Cały namiot wykonany jest z materiału poliestrowego o wodoodporności 8.000mm w kolorze Khaki. Wszystkie szwy i łączenia są podklejone taśmą. Z tego powodu namiot jest praktycznie wodoodporny i nawet kilkugodzinne ulewy nie spowodują żadnych przecieków chroniąc skutecznie nas i cały sprzęt w nim umieszczony. Przednie drzwi są wyposażone w dwustronne zamki. Możemy w nich zamontować pełne okno materiałowe lub okno z przeźroczystego materiału PVC który zapewnia nam pełną widoczność na stanowisko. Okno z moskitierą (przydatne podczas upalnych letnich nocy) jest wszyte w drzwiach na stałe. 

Dużym plusem jest możliwość wypięcia przedniego panelu co pozwoli na lepszą wentylację i możliwość obserwacji wody i stanowiska.

Daszek w który wyposażony jest namiot spełnia dwa zadania. Podczas słonecznych dni daje przyjemny cień, a podczas ulewy bez obaw możemy pozostawić otwarte drzwi. Ponadto na pałąku przy drzwiach znajdziemy dwa rzepy velcro do mocowania wędzisk. Jest to bardzo pomysłowy i przydatny gadżet który zabezpiecza wędki przed przewróceniem się i uszkodzeniem podczas przygotowywania zestawu.

Namiot możemy użytkować z podłogą lub bez. Jest ona wykonana z lekkiego materiału (podobnego jaki jest wykorzystywany w plandekach które możemy znaleźć w sklepach budowlanych) w maskującym zielonym kolorze. Do podłogi przyszyte za pomocą pasów są klipsy którymi to montujemy podłogę do konstrukcji namiotu.

W zestawie oprócz wyżej wymienionych akcesoriów jak okna czy podłoga znajdziemy również mocne szpilki które bez problemu wkręcimy w twarde podłoże oraz torbę transportową która jest znacznie większa i może pomieścić dodatkowy sprzęt.

Fox EOS 2 Man – wymiary, wielkość

Namioty typu 2 Man mają z reguły pomieścić dwóch karpiarzy, tak jest i w tym przypadku. Wymiary namiotu podawane przez producenta to 275cm (głębokość) x 300cm (szerokość) x 150cm (wysokość). Model o takich parametrach bez problemu pomieści dwa standardowe łóżka karpiowe, oraz torby ze sprzętem na kilkudniową zasiadkę. Waga 8,6 kg jest dość niska ze względu na zastosowanie tylko dwóch pałąków oraz rodzaj wykonania podłogi.

Fox EOS 2 Man opinia

Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja w relacji jakość/cena. W tej kategorii cenowej bardzo trudno znaleźć wysokiej jakości sprzęt, lecz po serii EOS możemy spodziewać się pewnego rodzaju kompromisu. Ogólne parametry, wygląd i wykonanie w tej relacji cenowej oceniamy bardzo dobrze. Minusami jakie zauważyliśmy to jakość podłogi (plandeka) w porównaniu do gumowanych tkanin (co prawda cięższych lecz w naszej opinii bardziej wytrzymałych. Dużym minusem jest również brak okna wentylacyjnego w tylnej ścianie namiotu, co z pewnością będzie się dało odczuć podczas letnich upalnych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *