Recenzje

Fox FX 11

Znana nam dobrze firma Fox w 2017 wypuściła nową wersję kołowrotka karpiowego FX 11. Kołowrotek charakteryzuje się tym, że można podpiąć go pod wędkę o bardzo dużej krzywej ugięcia. Dzięki temu nasz zestaw możemy wyrzucić nawet na 150 metrów! Przy tych cechach kołowrotek jednak nie jest ogromny, a nawet można zauważyć że jest mniejszy od typowego Big Pita. Kołowrotek waży 540 gramów.

Wygląd kołowrotka Fox FX 11

Jeśli już jesteśmy przy wyglądzie, to muszę przyznać że Fox FX 11 robi bardzo dobre wrażenie. Bardzo wytrzymały grafitowy korpus wykończony w matowej czerni, który przebijają srebrne wstawki. Świetnie wygląda nowa wytoczona maszynowo aluminiowa rączka.

Mechanizmy kołowrotka karpiowego

Pod korpusem chowa się pięć łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej i jedno łożysko wałeczkowe. Rolka chroni przed skręcaniem żyłki, a szpula jest wyposażona w system Pro Cast. Przełożenie to 4.6:1.

Kołowrotek ma także świetny hamulec z systemem Quick Clutch, dzięki któremu możemy błyskawicznie zmieniać docisk hamulca. Musimy w pół obrotu zluzować hamulec jak przy wolnym biegu i kolejne pół, aby wrócić do normalnego docisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *