Porady

Tatuaże karpiowe – jaki motyw wybrać?

Kiedyś były symbolem siły, wchodzenia w dorosłość czy magii… Obecnie są formą wyrażania siebie, zakomunikowania czegoś otoczeniu, sposobem na poprawienie i uatrakcyjnienie swojego wyglądu. O czym mowa? Mowa o tatuażach.

W dzisiejszych czasach tatuaże przeżywają swój prawdziwy renesans. Ich olbrzymia popularność wynika także z faktu, że chętnie tatuują się osoby znane. Są wśród nich piosenkarze, aktorzy czy celebryci. Nic więc dziwnego w tym, że tatuaże zawitały również na skórze karpiarzy.

Tatuaże mogą wskazywać na przynależność do określonej grupy społecznej, uzewnętrzniać nasze pasje czy zamiłowania. Jedną z takich grup pasjonatów są karpiarze. Tematyka wędkarska oraz szeroko pojętej fauny wodnej czy samej wody przejawia się w tatuażach, na jakie decydują się karpiarze. 

Motywy wędkarskie

Często wśród tatuowanych motywów wędkarskich pojawia się haczyk na ryby. Haczyk wędkarski to symbol szczęścia, kotwicy gwarantującej bezpieczeństwo. Motyw ten oznacza również dobrobyt i siłę woli w dążeniu do celu pomimo napotykanych trudności.

Wśród tatuaży dla wędkarza oprócz najczęściej spotykanych rybnych motywów, napotkać można na wzory przedstawiające wędkarskie scenki połowu, a nawet motywy w postaci wędzisk czy kołowrotków.

Tatuaż z karpiem lub inną rybą

Najpopularniejszym tatuażem o charakterze wędkarskim jest ryba bądź ryby. Tatuaż ten oprócz symbolizowania pasji do wędkowania oznacza zdrowie, dobre samopoczucie i mądrość człowieka, ale może także wskazywać na chciwość i głupotę. Wytatuowane ławice ryb mogą pokazywać chęć rozwoju i pójścia naprzód. 

Motyw ryby to popularny tatuaż polecany zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Tatuaż w postaci dwóch ryb płynących w różnych kierunkach to także nawiązanie do znaku zodiakalnych Ryb. Tatuaż w takiej postaci może więc także wskazywać na osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku.

Karp koi

Tatuaż z motywem karpia koi symbolizuje dążenie do celu, ale też odwagę i siłę. Jest on spotykany we wschodnim stylu tatuowania. Karp koi oznacza także silną wytrwałą miłość, jak również powodzenie w interesach i dostatek. Podobno zapewnia sukces, wzrost zysków, szczęście i pobudzenie sił witalnych.

Reasumując tatuaże związane z wodą czy rybami uchodzą za synonimy dobrej wróżby i szczęścia. Niezależnie więc od pierwotnej motywacji osoby, która pragnie przyozdobić swoje ciało tatuażem, zawsze warto wybierać te wzory. Szczęście jest bowiem pojęciem uniwersalnym i zawsze pożądanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *