Aktualności

Największy karp na świecie – 51 kg!

Pewnie zastanawiacie się, ile może ważyć największy karp złowiony na świecie? 

Skoro karp przeciętnie może mierzyć ponad 1 metr długości i osiągać wagę ponad 30 kilogramów, ciekawym wydaje się, jaka jest górna granica jego wymiarów? Jest to szczególnie interesujące pytanie biorąc pod uwagę średnią długość jego życia, która może dochodzić nawet do 20 lat. Jakie więc mogą być jego maksymalne gabaryty?

Oczywiście możemy dowiedzieć się tego na podstawie odnotowanych rekordów w połowie karpia. 

Rekordowy karp 51 kilogramów!

I tak za największego karpia na świecie złowionego na wędkę uznaje się wyłowionego przez Michela Schoenmakersa giganta ważącego 51,20 kg i mierzącego 112,64 cm długości! To pierwszy tak olbrzymi karp, którego waga przekracza 50 kilogramów, który został złowiony na wędzisko. Rekordowy połów miał miejsce 23 listopada 2018 roku na Węgrzech na łowisku Euro-Aqua. Oczywiście po oficjalnych pomiarach monstrualnej ryby, największy karp na świecie został wraz ze swoim zdobywcą uwieczniony na sesji zdjęciowej. Następnie nie trafił na stół, lecz odzyskał wolność i z powrotem został wpuszczony do akwenu. 

Poprzedni rekord 49 kilogramów

Co ciekawe wcześniejszy rekord w złowieniu największego karpia na świecie został ustanowiony również na tym samym łowisku Euro-Aqua rok wcześniej, tj. 21 października 2017 roku przez innego karpiarza. Wówczas wyłowiony okaz ważył 49 kilogramów. Smaczku całej historii dodaje fakt, iż najprawdopodobniej wyłowiony w 2018 roku gigant, to ten sam okaz złapany w 2017 roku, który przez rok po prostu przybrał na wadze! 

Biorąc pod uwagę fakt, że największy karp świata odzyskał swobodę i ponownie został wpuszczony do zbiornika Euro-Aqua,  kolejne rekordy połowu czekają na ustanowienie! Powodzenia i połamania wędek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *