AktualnościPorady

Najciekawsze gry o łowieniu karpi

Co może zrobić prawdziwy pasjonat karpiowania wobec przeciwności losu w postaci pogody czy chociażby choroby, kiedy nie może z przyczyn niezależnych od siebie wybrać się na połów w realnym świecie? Otóż może z zaangażowaniem nie mniejszych emocji, z powodzeniem oddać się wędkowaniu w świecie wirtualnym. 

W sieci możemy skorzystać z bardzo szerokiej oferty ciekawych gier o łowieniu ryb. Gry te mogą bardzo wiernie odwzorowywać rzeczywistość, mogą też być animowaną wersją wędkarskiego świata. Mogą być wstępem do wędkowania dla początkujących karpiarzy ucząc ich sztuki połowu, jak również mogą oferować połowy w bardziej wyrafinowanych łowiskach na wzburzonym morzu czy pod lodem dla bardziej wytrawnych i doświadczonych karpiarzy. Wybór należy do nas. Poniżej przedstawiamy propozycje najciekawszych i najpopularniejszych gier o łowieniu ryb. Każdy na pewno znajdzie wśród nich grę odpowiadającą jego wymaganiom.

Atom Fishing II

Atom Fishing II to gra MMO (Massively Multiplayer Online Game), czyli gra, w której rozgrywka odbywa się przez internet, jak również gra RPG (role-paying game), czyli gra, w odgrywanie ról, gdzie wcielamy się w fikcyjne postacie. Wędkowanie odbywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym oprócz łowienia ryb musimy przetrwać w niesprzyjającym człowiekowi środowisku.  W tej grze będziemy samodzielnie wytwarzać niezbędny do wędkowania sprzęt z pozyskanych w trakcie rozgrywki surowców. Oprócz znanych gatunków ryb z przerażeniem będziemy mogli również wyłowić olbrzymie rybie potwory z wodnych głębin. Gra dostępna na PC.

Fishing: Barents Sea

W Fishing Barents Sea wcielamy się w sternika łodzi rybackiej i wyruszamy na połowy na Morze Barentsa. Początkowo korzystamy ze starego kutra, który w miarę zdobywania funduszy zmieniamy na coraz to nowocześniejszy sprzęt. Gra ta jest swoistym symulatorem łodzi rybackiej z bardzo realistycznym odzwierciedleniem samego sterowania łodzią, jak i umiejscowienia całej akcji wśród rzeczywistych krajobrazów Norwegii. Oprócz połowu ryb gracz staje się prawdziwym przedsiębiorcą zatrudniającym pracowników, dokonującym zakupu wyposażenia i prowadzącym sprawy swojej firmy. Wszystko to w dynamicznych zmianach cyklów dobowych, pór roku czy zmian pogody. Gra dostępna jest na PC, PlayStation i Xbox.

Fishing Planet

Fishing Planet to jedna z popularniejszych gier o łowieniu ryb. Często w internecie opisywana jest jako gra stworzona przez wędkarzy dla wędkarzy. Zapewnia realistyczne odwzorowanie połowów na różnorodnych łowiskach z całego świata na wiele gatunków ryb. Ich zachowanie jest zdeterminowane, podobnie jak w rzeczywistym świecie, szeregiem warunków pogodowych, takich jak: temperatura wody, pora dnia, siła i kierunek wiatru. Możemy korzystać tu z profesjonalnego sprzętu wędkarskiego, który w miarę swojej eksploatacji ulega zniszczeniu w wyniku częstotliwości jego użytkowania, jak i jego indywidualnych cech. Gra dostępna jest za darmo na PC, PlayStation i Xbox wraz z opcjonalnymi dodatkami do kupienia. 

Ice Lakes

Gra Ice Lakes umożliwia przeniesienie się w bardzo realistyczny świat zimowych warunków pogodowych i spróbowanie swoich sił w wędkowaniu pod lodem. Jest to swoiste wyzwanie wobec przeniesionych z prawdziwego świata w wirtualny realiów związanych z ruchem wody i zachowaniem ryb przy zmieniających się warunkach pogodowych, cyklach dnia czy porach roku. Korzystamy z 17 różnych map i  łowimy około 30 gatunków ryb. Możemy samodzielnie zmierzyć się z połowem, jak również grać rywalizując w grupach wieloosobowych graczy z całego świata. Gra dostępna jest na PC.

Ultimate Fishing Simulator 2

Ultimate Fishing Simulator 2 to ulepszona wersja jednej z popularniejszych gier o łowieniu ryb. Umożliwia ona w bardzo realistycznych krajobrazach wzburzonego morza czy pokrytych lodem jezior, łowienie okazów różnymi metodami połowu od spinningu, poprzez spławik, wędkarstwo morskie, podlodowe czy plażowe. Bardzo ciekawie w grze odwzorowane są rzeczywiste zachowania różnych gatunków ryb. Sukces w wędkowaniu zapewni nam więc także doświadczenie i odrobina wiedzy pasjonata wędkarstwa.  Gra dostępna jest na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Na ryby

A może na ryby? Gra na ryby to symulator wędkarski dostępny z poziomu przeglądarki stron internetowych. Wprowadza ona początkujących wędkarzy w pasjonujący świat objaśniając im techniki połowu, zwyczaje ryb, pozwalając dobrać odpowiedni sprzęt czy przynętę. Umożliwia ona także doświadczonym wędkarzom na przeżycie wielu emocjonujących starć i pojedynków z rybim przeciwnikiem. Złowione przez nas okazy trafiają do specjalnego albumu stanowiącego swoisty zbiór trofeów. Każda wyłowiona ryba   przysparza nam punktów i gotówki, dzięki której kompletujemy sprzęt wędkarski. Na ryby jest grą darmową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *