Kujawsko-PomorskieŁowiskaPomorskie

Łowisko karpiowe Wygonin

Łowisko Wygonin to naturalne jezioro polodowcowe położone w Borach Tucholskich. Powierzchnia całkowita  zbiornika to 68 ha. Jego długość to 2200 m, szerokość 500 m, natomiast maksymalna głębokość jeziora dochodzi do 24 m. Zbiornik jest niezwykle urokliwy. Posiada wysokie brzegi od północy i wschodu okolone lasami. Dno zbiornika jest czyste, pozbawione zaczepów. Roślinność wodna występuje jedynie w dwóch zatokach. Jedna z zatok w pobliżu wsi Wygonin posiada muliste dno i jednocześnie najpłytsze w całym jeziorze dochodzące do 5 m głębokości. Jezioro słynie wśród karpiarzy z walecznych i przebiegłych karpi. Choć karp nie jest jedynym mieszkańcem tych wód. Można tu spotkać również szczupaka, okonia, leszcza, lina, węgorza, miętusa, troć, suma, amura i pstrąga.

Oferta łowiska

 Łowisko Wygonin jest podzielone na 2 strefy: strefę specjalnego łowiska spinningowego i strefę specjalnego łowiska karpiowego. Część stanowisk posiada bezpośredni dojazd na ich teren samochodem i umożliwia pozostawienie na ich terenie pojazdu. Dostęp do niektórych wyznaczonych stanowisk nie jest możliwy  za pomocą samochodu, a transport sprzętu odbywa się łódką. Pojazd można pozostawić na bezpłatnym parkingu łowiska.  Łowisko oferuje dostęp do prysznica, wc, możliwość ładowania akumulatorów, wynajęcia łodzi, ustawienia przyczepy, wypożyczenia pontonu, domku letniskowego, wynajęcia akumulatorów, łódek zanętowych, rezerwacji hotelu czy wykupienia obiadów. Szczegółowe informacje o zasadach obowiązujących na danym stanowisku określa regulamin łowiska.

Zasady korzystania z łowiska

Korzystanie z łowiska jest możliwe po uprzednim zarezerwowaniu stanowiska poprzez stronę www.bookingfish.eu oraz uiszczenie opłaty. Zasady połowu na łowisku opierają się o zasadę catch&relaese – obowiązuje zakaz zabierania ryb. Nie można zabierać schwytanych ryb takich jak: karp, amur, pstrąg, troć, szczupak i okoń. Metodą spinningową można łowić od świtu do zmierzchu korzystając wyłącznie ze sprzętu pływającego będącego na stanie łowiska. Każdorazowe złowienie suma i leszcza wymaga zgłoszenia tego faktu managerowi łowiska- nie należy wypuszczać ryby do wody.

Przyjazd na łowisko jest dozwolony w godzinach od 11 do 20. Jedna osoba może łowić maksymalnie na 4 wędki. Jedyną dopuszczalną metodą połowu karpia jest metoda gruntowa, a drapieżnika — metoda spinningowa. Każdy karpiarz powinien posiadać na wyposażeniu: podbierak (średnica min 42”), worek do ważenia ze sztywnymi ramionami, kołyska karpiowa lub mata/wanna karpiowa (minimum 5 cm grubości) z piankowymi lub pompowanymi bokami.

Nie dopuszcza się stosowania plecionek jako linek głównych i strzałówek. Można je stosować tylko jako materiał przyponowy.  Na łowisku obowiązuje zakaz stosowania krętlików i elementów łączeniowych utrudniających  uwolnienie klipsa czy ciężarka z zestawu. Można stosować leadcory o maksymalnej długości 1,5 m, nie można stosować haków mniejszych niż rozmiar 6 i większych niż rozmiar 1. Ryby o wadze powyżej 25 kg muszą być fotografowane w wodzie, a wszystkie okazy powyżej 20 kg powinny być zgłoszone do opiekuna łowiska. 

Cennik 

Łowisko Wygonin uszczegóławia swój cennik w zależności od czasu pobytu i ilości użytkowanych wędzisk. I tak doba wędkowania na 3 wędziska kosztuje 100 zł, na 4 wędziska 120 zł. Tydzień wędkowania na 3 wędziska to koszt rzędu  600 zł, a na 4 wędziska 750 zł. Dniówka feeder przy korzystaniu z 2 wędzisk to wydatek 100 zł, natomiast dniówka spinning przy korzystaniu z 1 wędziska to wydatek 120 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *