ŁowiskaPomorskie

Łowisko karpiowe Tuszynek

Łowisko karpiowe Tuszynek położone jest w województwie pomorskim niedaleko miejscowości Osiek. Zbiornik posiada 22 ha powierzchni i okolony jest lasem. Średnia głębokość zbiornika to 2,5 metra. Dno łowiska jest muliste, ale można znaleźć miejsca przejrzyste i twarde. Brzeg zbiornika porasta trzcina, grążel i skrzyp wodny. Celowo dokonano również zatopienia w akwenie drzew celem stworzenia naturalnych kryjówek dla ryb. Od 2008 roku zbiornik jest systematycznie zarybiany przede wszystkim karpiem i amurem. Aktualny rekord łowiska pochodzi z 2020 r. i dotyczy karpia 5 łusek o wadze 26,8 kg. W zbiornika żyje więcej osobników tego gatunku o wadze przekraczającej 20 kg, a także pokaźne amury, karasie złociste czy liny.

Oferta łowiska

Łowisko Tuszynek oferuje możliwość wynajęcia 11 przygotowanych stanowisk do połowu. Na każde stanowisko można dostarczyć sprzęt za pomocą wózków będących na wyposażeniu łowiska bądź za pomocą łódek transportowych. Dwa stanowiska Karpionek i Dziewicza posiadają do dyspozycji komfortowe domki. Stanowiska 2,4,6,8 przeznaczone są dla karpiarzy o bardziej tradycyjnym sposobie wędkowania. Na stanowiskach tych można skorzystać z będącego na wyposażeniu łowiska namiotu, rozkładanego i składanego przez obsługę.

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko  dostępne jest dla wędkarzy po dokonaniu rezerwacji stanowiska i opłaceniu zezwolenia na wędkowanie, zgodnie z zasadą, iż na  jedną łowiąca osobę przypada jedno zezwolenie. Zasada ta nie dotyczy towarzyszących dzieci w wieku do lat 12. Również zakup licencji na dodatkową wędkę jest możliwy tylko przez osobę mająca wykupione pozwolenie na wędkowanie.

Tuszynek to łowisko typu „złów i wypuść”. Ryba po sfotografowaniu powinna niezwłocznie zostać z powrotem uwolniona do zbiornika. Nie można przetrzymywać ryb w workach czy siatkach karpiowych. Nie można również korzystać z własnych mat i worków do ważenia. Łowisko udostępnia każdemu wędkarzowi swój własny sprzęt będący na jego stanie. Każdy karpiarz zobowiązany jest również do posiadania środków dezynfekcyjnych do odkażenia ran po haczyku czy innych skaleczeń ryb.

Na terenie łowiska można korzystać z własnych środków pływających, a także łódek sterowanych zdalnie do wywożenia zanęt i przynęt.

Połów dozwolony jest na metodę włosową. Nie można stosować jako linki głównej plecionki, a jedynie korzystać z niej przy tzw. przyponie strzałowym z żyłki mono o długości powyżej 8 m. Nęcenie ryb z wykorzystaniem ziaren jest możliwe tylko ziarnami dostępnych do nabycia na terenie łowiska.

Cennik

Cena zezwolenia na wędkowanie jest uzależniona od rodzaju rezerwowanego stanowiska.

I tak stanowiska brzegowe (numer 2,4,6,8) wyposażone w matę, sling, trójnóg do ważenia uprawniające do połowu na 3 wędki metodą włosową kosztują 80 zł za dobę.

Stanowiska z domkiem (Dziewicza i Karpionek) kosztują 100 zł za dobę i podobnie jak na wcześniejszych stanowiskach można łowić na nich na 3 wędki metodą włosową. Posiadają na stanie matę, sling i trójnóg do ważenia. 

Stanowisko Prezesówka uprawnia do łowienia na 3 wędki przypadające na każdego z 2 wędkarzy. Dodatkowo stanowisko upoważnia do korzystania z łódki będącej na jego wyposażeniu, maty, slingu, trójnogu do ważenia, a także zapewnia dostęp do prądu, chłodziarki i pozwala na bezpłatne pozostawienie śmieci. Z kolei Stanowisko Paradise zawiera te same uprawnienia co poprzednia oferta jednak w cenie 350 zł za dobę.

Poza tym łowisko oferuje korzystanie z dodatkowego wędziska w cenie 30 zł, możliwość wędkowania metodą na spławik czy feeder w cenie 50 zł za dzień (bądź 80 zł za dobę), metodą spinningową  w cenie 60 zł za dzień. Wypożyczenie namiotu dwuosobowego to koszt 30 zł za dobę, a przyczepy kempingowej dla 2 osób w cenie 50 zł za dobę. Można również wypożyczyć silnik elektryczny, akumulator do silnika elektrycznego, a także zakupić ziarna do nęcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *