ŁowiskaWielkopolskie

Łowisko karpiowe Owińska

Łowisko Owińska to zbiornik położony w Wielkopolsce pod Poznaniem pomiędzy Kostrzynem a Obornikami. Jezioro posiada powierzchnię 2 ha, jego brzeg jest trawiasty, a dno niepozbawione zaczepów.  Gospodarzem łowiska jest Spółdzielnia Socjalna KEM Budownictwo w Kostrzynie. Wśród dostępnych tu gatunków ryb znajdziemy karpia, amura, szczupaka, lina, okonia, sandacza, węgorza, jesiotra, karasia, płoć, a także suma i pstrąga. 

Oferta Łowiska

Łowisko Owińska ma charakter komercyjny i  umożliwia zakup złowionych ryb. Ceny za kilogram ryby uzależnione są od tego czy wędkarz samodzielnie schwytał dany okaz. Ze sprzedaży zostały wyłączone ryby o wadze poniżej 1,5 kg i powyżej 5 kg. Godziny otwarcia łowiska zgodnie z wytycznymi właściciela należy każdorazowo sprawdzać na Facebooku i wizytówce Google.

Zasady korzystania  z łowiska

Korzystanie z łowiska jest możliwe wyłącznie za zgodą opiekuna łowiska. Wykupienie zezwolenia uprawnia na wędkowanie na 1 stanowisku z wykorzystaniem 2 wędzisk. Dopuszcza się wędkowanie metodą spławikową i gruntową. Nie można nęcić ryb chlebem, surowym ziarnem i sztucznymi domieszkami.

Każdy wędkarz powinien obowiązkowo posiadać podbierak o rozstawie ramion minimum 1 metr, matę karpiową, wyhaczacz, środek do dezynfekcji ryb i worek karpiowy w przypadku chęci zakupu złowionych okazów. Minimalna grubość stosowanej żyłki powinna wynosić 0,3 mm.

Cennik

Łowisko Owińska uzależnia ustalone opłaty za wstęp i usługi od czasu przebywania na zbiorniku.

 I tak cena za godzinę wędkowania wynosi 6 zł w godzinach od 7 do 18 i przy łowieniu na 2 wędziska, natomiast cena za godzinę połowu wynosi 12 zł przy wędkowaniu w godzinach od 18 do 7 również na 2 wędziska. Można wykupić również pakiet za 45 zł za dzień,  przy połowie na 2 wędki w godzinach od 7 do 18 lub pakiet w cenie 90 zł za noc przy  wędkowaniu od godziny 18 do 7 również na 2 kije. Osoba towarzysząca karpiarzowi powinna   uiścić opłatę w wysokości 10 zł za dzień przy przebywaniu na łowisku od 7 do 18 lub 20 zł za noc przy pobycie od godziny 18 do 7. 

Na łowisku możliwe jest również wykupienie zezwolenia na wędkowania na dodatkowe wędzisko w cenie 10 zł, wypożyczenie leżaka/ fotela w cenie 10 zł za dzień, jak również ustawienie i rozpalenie paleniska w cenie 100 zł. Można również zakupić zanętę w cenie 10 zł za kg.

Dzieci wędkujące pod opieką osoby dorosłej w wieku do 8 lat są zwolnione z opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *