ŁowiskaWielkopolskie

Łowisko karpiowe Nowe Żukowo

Lokalizacja i opis łowiska

Łowisko położone jest w województwie wielkopolskim we wsi Żukowo niedaleko Obornik Wielkopolskich. Składa się z dwóch zbiorników: Łowiska Karpiowego Nowe Żukowo oraz Łowiska Krzaki. Nowe Żukowo to 8 ha akwen przeznaczony dla karpiarzy z przygotowanymi 20 dwuosobowymi stanowiskami umożliwiającymi połów z brzegu. Łowisko Krzaki to akwen 26 ha, na którym dostępnych jest 10 dwuosobowych stanowisk karpiowych.

Łowisko położone jest w dolinie rzeki Samicy, która wypływa z jeziora Kierskiego, aby zasilić wody rzeki Warty. Akwen otoczony jest malowniczymi polami uprawnymi i rzeką.

Oferta łowiska

Łowisko posiada punkt sanitarny, punkt naładowania baterii, wypożyczalnię przyczep campingowych i sprzętu wędkarskiego, a także umożliwia zakupu artykułów wędkarskich. Oprócz tego istnieje możliwość zaparkowania samochodu na wyznaczonym stanowisku karpiowym i rozbicia namiotu. Na łowisku Nowe Żukowo istnieje możliwość wywożenia zanęt za pomocą łodzi zanętowych zdalnie sterowanych, łowisko Krzaki dodatkowo oferuje zanęcanie z pontonów i łódek. 

Zasady korzystania z łowiska Nowe Żukowo/Krzaki

Doba wędkarska rozpoczyna się o godzinie 12 a kończy o godzinie 11 następnego dnia. Nowe Żukowo i Krzaki to łowiska typu „złap i wypuść”. Nie można przetrzymywać złowionych ryb dłużej niż przez okres 5 minut, po zrealizowaniu sesji zdjęciowej ryby powinny niezwłocznie trafić z powrotem do zbiornika. Każdy karpiarz powinien korzystać z własnych mat karpiowych i podbieraków. Wymagane jest posiadanie podbieraka o rozstawie ramion minimum 100 cm, maty typu kołyska lub wanna z brzegami o wysokości minimum 15 cm, środka do dezynfekcji oraz żyłki głównej o średnicy minimalnej 0,3 mm. Nęcenie ograniczone jest do 2 kg w ciągu doby na wędkującego i dopuszcza się stosowanie jako zanęty pelletu, kulek proteinowych, zanęt sypkich, gotowanej kukurydzy, a także można stosować żywą przynętę naturalną. Połów możliwy jest tylko i wyłącznie z brzegu.

Cennik Nowe Żukowo

Stanowisko karpiowe wykorzystywane przez 1 osobę to koszt 100 zł/ dobę od osoby, jeśli stanowisko zajęte jest przez 2 osoby to cena wynosi 80 zł/ dobę od osoby (dotyczy to doby naliczanej od godziny 12 do 11 następnego dnia). 

W przypadku korzystania ze stanowisk karpiowych jedynie podczas dniówek naliczanych od godziny 6 do godziny 20 cena wynosi 50 zł od osoby, przy czym 1 osoba towarzysząca jest w cenie zezwolenia, a za każdą kolejną osobę trzeba zapłacić 20 zł. Spinning kosztuje 50 zł/ osobę. 

Koszt zezwolenia obejmuje możliwość wędkowania za 3 wędki, korzystanie z prysznica, Toi Toi, lodówki, zamrażalki i prądu. Na stanowisku możemy wynająć przyczepę campingową bądź skorzystać z domków usytuowanych za stanowiskach 1,2 i 3. Wszystkie te dodatkowe udogodnienia wymagają uiszczenia specjalnych opłat.

Cennik Krzaki

Dobowe zezwolenie na połów od osoby kosztuje 70 zł. Dniówki, których czas naliczany jest od godziny 6 do 20 kosztują odpowiednio 40 zł od osoby, 1 osoba towarzysząca ujęta jest w cenie zezwolenia, każda kolejna to koszt dodatkowych 20 zł. Oprócz tego możliwy jest spinning z własnej łodzi w cenie 50 zł / osobę lub z łodzi wypożyczonej w cenie 70 zł/ osobę.

Koszt zezwolenia upoważnia nas do wędkowania na 3 wędki, korzystania z prysznica, Toi Toi, lodówki, zamrażalki i prądu. Łowisko Krzaki umożliwia również wypożyczenie przyczepy campingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *