ŁowiskaPomorskie

Łowisko karpiowe Krążno

Łowisko karpiowe Krążno znajduje się w województwie pomorskim, niedaleko Bytowa, w miejscowości Osława Dąbrowa. Powierzchnia zbiornika wynosi 16 ha, a jezioro osiąga maksymalną głębokość 20 metrów. Łowisko charakteryzuje się wyjątkową przejrzystością wody nawet do 3 metrów, umożliwiającą widowiskowe obserwowanie żerowania karpia. Dno jeziora jest żwirowe z lekkim namułem, a roślinność denna występuje w pasie głębokości od 2 do 3,5-5 metrów. Roślinność dodatkowo utrudnia hol złapanych ryb, co dostarcza sporej dawki adrenaliny, ale i satysfakcji z wygranej walki i udanego połowu.

Od 1987 roku łowisko systematycznie zarybiane jest karpiem. Aktualny rekord łowiska to schwytany karp o wadze 30,5 kg. Jezioro obfituje też w pokaźne amury.

Oferta łowiska

Krążno dysponuje piętnastoma wyznaczonymi stanowiskami wędkarskimi. Można na nie dojechać samochodem i rozbić na miejscówce namiot. Właściciel umożliwia również wynajęcie jednej z 2 przyczep kempingowych, które umiejscawia na zarezerwowanym stanowisku. Na łowisku znajduje się kilka kabin WC. Istnieje dostęp do bieżącej wody, prądu czy prysznica. W ofercie łowiska są również pokoje na wynajem dysponujące aneksem kuchennym, lodówką czy telewizorem w nieznacznej odległości od lustra wody. W pobliżu znajduje się także sklep spożywczy.

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko Krążno funkcjonuje zgodnie z zasadą: „złów i wypuść”. Nie można więc zabrać ze sobą schwytanych okazów, a jedynie po sfotografowaniu żywego trofeum z powrotem wpuścić je do zbiornika i zwrócić wolność. 

Na terenie łowiska można korzystać z żyłki o minimalnej grubości 0,3 mm, a łowienie na plecionkę jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela łowiska. Dopuszcza się korzystanie z haków o minimalnym rozmiarze „6”, a podbierak powinien mieć minimalną rozpiętość ramion 100 cm. Dozwolony jest połów jedynie metodą włosową i każdy karpiarz może korzystać równocześnie z 3 wędzisk. Obowiązuje całkowity zakaz spiningowania. Aktywnie wędkujący zobowiązani są do posiadania mat i  środków odkażających. Przetrzymywanie zdobyczy w workach karpiowych jest dozwolone wyłącznie w nocy, a każda ryba powinna być przetrzymywana pojedynczo. Można korzystać z własnych środków pływających. 

Łowisko jest udostępnione dla wędkarzy zajmujących stanowiska od godziny 12, natomiast zwolnienie miejscówki powinno nastąpić do godziny 12.

Cennik

Cena za wędkowanie na trzy wędziska za dobę wynosi 50 zł, wynajęcie przyczepy kempingowej 25 zł za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *