Kujawsko-PomorskieŁowiska

Jezioro Czarne w Niesiołowicach

Jezioro Czarne w Niesiołowicach to polodowcowy naturalny zbiornik położony na Kaszubach. Jego powierzchnia wynosi 20 ha, a głębokość maksymalna od 8 do 10 metrów   (średnio 2-3 metry). Jest to zbiornik w 90% otoczony lasami o pięknej 3,5-kilometrowej linii brzegowej w całości udostępnionej wędkarzom. Wędkarze mogą tu oddać się swojej pasji do woli, gdyż jezioro jest najlepiej zarybionym zbiornikiem na Kaszubach. Od 17 lat systematycznie jest tu wpuszczane wiosną i jesienią 2000 kg ryb. Występujące na łowisku gatunki najbardziej atrakcyjne do połowu to karp, amur, sandacz, pstrąg, lin, ale również można spotkać tu szczupaka, karasia, węgorza, troć, leszcza, okonia, suma i płoć.

Oferta łowiska

Łowisko jezioro Czarne w Niesiołowicach oferuje możliwość wędkowania na wyznaczonych do tego stanowiskach według zasady „złap i wypuść”. Reguła ta dotyczy w szczególności takich gatunków ryb jak: karp, amur i jesiotr. W ramach wniesionej opłaty za wędkowanie można natomiast zabrać ze sobą jedną sztukę złowionego lina, sandacza lub szczupaka (do 70 cm długości) oraz pozostałe gatunki ryb niewymienione wcześniej.  Sandacz i  szczupak powyżej 70 cm długości podlega ochronie i należy wypuścić go z powrotem do jeziora, co rekompensować może pozwolenie na zabranie każdego złowionego suma. Łowisko oferuje również WC na wyznaczonych stanowiskach, a także na terenie Stanicy istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z prysznica, toalety, można także przygotować sobie ciepły posiłek czy kawę. Istnieje możliwość zakupu zanęt i przynęt wędkarskich.

 Aktualny rekord łowiska to karp o wadze 17,8 kg, co ciekawe za pobicie rekordu można skorzystać z darmowej zasiadki.

Zasady korzystania z łowiska

Łowisko jest udostępnione wędkarzom od 1 kwietnia do 30 listopada.  Rezerwacja stanowisk odbywa się telefonicznie, a jej odwołania i zmiany można dokonać najpóźniej na 3 dni przed wyznaczoną datą pobytu bez ponoszenia kosztów. Odwołanie rezerwacji w terminie późniejszym nie zwalnia z poniesienia opłaty. 

Przed rozpoczęciem wędkowania należy zameldować się w Stanicy celem wniesienia  opłaty według obowiązującego cennika. Na stanowisku może towarzyszyć wędkarzowi 1 osoba dorosła, ewentualnie pozostałe osoby towarzyszące powinny zostać zgłoszone  właścicielowi łowiska i należy uiścić za nie opłatę. 

Doba karpiowa rozpoczyna się o godzinie 15 i trwa do godziny 14 następnego dnia. Każde stanowisko wędkarskie powinno być wyposażone w matę karpiową o wymiarach minimalnych 70 cm x 120 cm, a także w duży podbierak i odkażacz. Nie można nęcić na łowisku surowymi ziarnami i orzechami.

Cennik

Obowiązujący na łowisku cennik jest uzależniony od rodzaju wędkowania. I tak wędkowanie gruntowo- spławikowe to koszt rzędu 70 zł za 2 wędki za dniówkę trwająca od godziny 6 do 18. Zasiadka nocna od godziny 18 do 6 to wydatek 90 zł za możliwość połowu na 2 wędziska. Doba wędkowania liczona od godziny 12 do godziny 12 następnego dnia to koszt 140 zł za 2 wędki. Każde dodatkowe wędzisko wiąże się z opłatą 40 zł.

Spinning kosztuje 80 zł od osoby. Jest on możliwy tylko z łodzi oferowanych do wypożyczenia przez właściciela łowiska w cenie 40 zł. Na łowisku obowiązuje zakaz połowu ryb drapieżnych na żywą przynętę, a także zakaz trollingu.  Doba w wędkarstwie karpiowym przy możliwości połowu na 3 wędki kosztuje 100 zł. Kolejne doby karpiowe to koszt rzędu 80 zł. Wypożyczenie łódki wędkarskiej to wydatek 30 zł za dobę, a dodatkowa wędka to koszt 30 zł za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *