Porady

Bagaże karpiowe – co jest niezbędne?

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej bardzo ważnej kwestia w wyposażeniu każdego karpiarza. Mamy tysiące pudełeczek, masę woreczków, tony sprzętu. Co z tego, jak nie możemy tego bezpiecznie przewieź! W końcu nasz, nie oszukujmy się, drogi sprzęt karpiowy ma nam służyć lata i zawsze bezpiecznie z nami docierać nad łowisko.

Dlatego przed wami przydatne pokrowce, bagaże i torby, które są niezbędne jeśli chcemy czerpać przyjemność z karpiowania. Zamiast frustrować się połamanymi kijami, pogiętymi przelotkami czy szukaniem ulubionego dipu przez cały dzień!

Pokrowiec na wędki

Nasze kije są bezcenne, koniec kropka. O czymś innym możemy zapomnieć, a bez wędek omija nas cała zabawa. Pół biedy jak o nich zapomnimy, o wiele gorzej jak coś im się stanie podczas transportu!

Pokrowiec powinien być odpowiednio długi. Możemy wybrać taki, w którym przewieziemy wędki nie zmontowane albo taki, który ma wystarczająco dużo miejsca na wędkę z zestawem. A najlepiej 3 wędki. Wiele pokrowców oferuje obecnie miejsce do przewożenia wędek przygotowanych oraz złożonych jednocześnie.

Przydatne będzie dodatkowe miejsce na podpórki, parasol czy podbierak. Wnętrze pokrowca musi być wyścielone odpowiednim materiałem, który wytłumi uderzenia i wibracje.

Torba na przynęty

Mamy masę kulek rożnych smaków, peletów, dipów, aromatów… tyle tego wszystkiego! Łatwiej będzie nam się odnaleźć z dobrą torbą na przynęty.

Pochowamy specjały w przegródkach i voila! wszystko pod ręką, zawsze w tym samym miejscu. Oczywiście bezpieczne – takie torby są utwardzane, żeby chronić pojemniki i butelki przed zgnieceniem i rozlaniem. Często posiadają osobne kieszenie na np. dipy. Ważne, żeby torba posiadała termoizolacje – pozwoli to zachować świeżość przynętom.

Torba na jedzenie i przybory kuchenne

Każda zasiadka to nie tylko pokarm dla karpi, ale i dla karpiarza. Torby sprawdzają się w przechowywaniu produktów żywnościowych i talerzy oraz sztućców.

Tak jak w przypadku przynęt, tu też bardzo ważna jest termoizolacja, żeby jak najdłużej zachować świeżość naszego jedzenia.

Wózek transportowy

Gdy już uzbroimy się we wszystkie torby i pokrowce, pozostała kwestia przewiezienia tego wszystkiego. Z domu na łowisko pewnie pojedziemy samochodem. Ale nie zawsze samochodem dojedziemy do stanowiska, żeby rozładować się zaraz przy brzegu.

Czasami trzeba bagaże przenieść z samochodu i w takim przypadku świetnie sprawdzi się składany wózek. Wrzucamy na niego ciężkie torby i jedziemy! Ważne żeby posiadał duże kółka z bieżnikiem, które bez problemu poradzą sobie z błotem.

Czy to wszytko jest nam potrzebne?

Najważniejsze pytanie, czy na prawdę potrzebujemy tego wszystkiego? Zaczyna się od małych pierdółek, które chowamy do skrzynek, skrzynki do toreb i tak dalej. Koniec końców często zabieramy masę zbędnego sprzętu karpiowego. Moim zdaniem najważniejsze jest zabieranie niezbędnych rzeczy i zainwestowanie w porządne bagaże, które będą chronić nasz dobytek i służyć nam latami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *